• 16 lipca 2024

Zdrowe odżywianie jest często trudne ze względu na zabiegany tryb życia i zobowiązania zawodowe. Dieta pudełkowa to sposób na zdrowe odżywianie. Jest to zestaw lub posiłki, które są dostarczane na Twój adres. Będziesz mógł zadbać o swoje ciało i zdrowie dzięki odpowiedniej ilości kalorii i dobrze zbilansowanych składników. Jakie są inne korzyści z cateringu dietetycznego? Dlaczego dobrym pomysłem jest rozpoczęcie podróży z dietą pudełkową. Na to pytanie mamy odpowiedź w tym artykule.

Zamawianie diety pudełkowej

Catering dietetyczny przeżywa w tej chwili boom. W większości polskich miast działają zazwyczaj co najmniej dwie firmy, które oferują zbilansowane posiłki przez cały dzień. Czym jest popularny catering, zwany również "dietą pudełkową"? Jest to zestaw zdrowych posiłków, które przygotowywane są przez profesjonalnego kucharza i dietetyka. Każdy posiłek jest dostosowany do Twoich potrzeb dietetycznych, preferencji i kaloryczności. Podzielony jest na 4-5 posiłków (od śniadania do kolacji) i dostarczany codziennie rano przez kuriera. Nazwa pochodzi od jednorazowych pojemników, w które pakowane są posiłki.

W Polsce działa wiele firm cateringowych, które oferują zdrowe i smaczne diety pudełkowe. Do takich diet należą:

  • sport protein;
  • sport carbo
  • Low GI
  • vege;
  • łatwo się trawi
  • post

Samodzielne gotowanie dietetycznych posiłków może być trudne, a nawet niemożliwe. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, warto skorzystać z cateringu dietetycznego. Jakie są korzyści z cateringu dietetycznego?

Sposób na bycie zajętym

Nie ma znaczenia, czy pracujesz, studiujesz, czy zajmujesz się wieloma rzeczami na raz. Przygotowywanie pięciu posiłków dziennie o określonej liczbie kalorii może być wyczerpujące. Wyobraź sobie, że budzisz się i czeka na Ciebie pyszny posiłek przygotowany przez profesjonalnego szefa kuchni. Te posiłki możesz zabrać ze sobą do pracy i nie będziesz musiał się martwić o jedzenie niezdrowych fast foodów lub pomijanie posiłków.

Jeśli nie masz talentu do gotowania...

Niektórzy ludzie nie są urodzonymi kucharzami. Wszystkie posiłki są przygotowywane przez najlepszych szefów kuchni, którzy mają dostęp do szerokiej gamy pysznych składników.

Catering dietetyczny

Motywacja w zestawie

Martwisz się o swoją dietę i o to, jak wpłynie ona na Twoje codzienne życie? W prosty sposób możesz otrzymywać gotowe posiłki z dostawą do domu. Dzięki odpowiedniej ilości kalorii i częstotliwości spożywania posiłków nie będziesz czuł potrzeby podjadania lub pomijania któregokolwiek z nich.

Pod nadzorem dietetyka możesz stosować zdrową dietę

Dietetycy tworzą wszystkie posiłki w pudełkach. Klient, który zamawia usługę cateringową może skonsultować się z dietetykiem, który pomoże mu wybrać najlepsze menu dla jego potrzeb.

Podawaj na talerzu lub w dogodnym dla siebie miejscu

Aby zamówić catering dietetyczny, nie musisz nawet nigdzie wyjeżdżać. Możesz zamówić catering dietetyczny online, po prostu zapisując się na subskrypcję, a następnie czekając na pudełka, które przybędą do Twojego domu. Czas, który zaoszczędzisz na gotowaniu, poświęć na rzeczy, które cenisz najbardziej.

Wiele kulinarnych doznań i smaków

Warto zaznaczyć, że wiele osób wybiera diety pudełkowe, ponieważ oferują one większą różnorodność w kuchni. Nie ma czegoś takiego jak monotonia, jeśli chodzi o stołowanie się poza domem. Każdego dnia kucharze oferują nowe, ciekawe smaki i możliwość spróbowania nowych potraw.

Pudełka dietetyczne - ceny

Model abonamentowy cateringu dietetycznego polega na tym, że wykupuje się go na pewien okres czasu. Dzienna stawka za pięć posiłków jest proporcjonalnie obniżana dla osób, które wykupią abonament na dłuższy okres. Ten rodzaj diety może być dla niektórych osób droższy, ale warto wziąć pod uwagę, że ograniczysz również swoje zakupy spożywcze. Dodatkowo, inwestowanie w swoje zdrowie to najlepszy sposób na wydawanie pieniędzy.

Top