• 16 lipca 2024

Kiedy myślisz o usługach oferowanych przez profesjonalną firmę cateringową, co przychodzi Ci do głowy? Planowanie menu, tak. Przygotowanie potraw, oczywiście. Doskonała obsługa w dniu imprezy, zdecydowanie. Profesjonalny catering jest jedną z tych rzeczy, których większość z nas rzadko potrzebuje - ale kiedy już go potrzebujemy, mamy nadzieję, że nasze oczekiwania zostaną nie tylko spełnione, ale i przewyższone. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jest to specjalna okazja, jak przyjęcie weselne lub przyjęcie z okazji ukończenia studiów.

Na dodatek wiele firm cateringowych oferuje usługi, z których być może nie zdawałeś sobie sprawy. Jeśli planujesz imprezę cateringową w najbliższym czasie, może przydać Ci się informacja, czy Twoja firma cateringowa oferuje dodatkowe usługi, takie jak:

1. Zmywarki do naczyń

W zależności od charakteru i logistyki Twojego wydarzenia, usługi zmywania naczyń mogą być wymagane, aby utrzymać płynny przebieg imprezy. Jeśli Twoja firma cateringowa może zaoferować tę usługę na wysoce profesjonalnym poziomie, często może to zaoszczędzić pieniądze. Jeśli nie, być może trzeba będzie zatrudnić inną firmę do zapewnienia zmywarek, co może napędzić koszty.

2. Barmani

Wiele specjalnych okazji wymaga usług barmańskich, niezależnie od tego, czy jest to bar gotówkowy, czy też cieszący tłumy "otwarty" bar. Firmy cateringowe, które mogą zapewnić usługi barmańskie, oprócz utrzymania silnej reputacji tam, gdzie liczy się to najbardziej (obsługa posiłków), mają tendencję do bycia doświadczonymi i biegłymi w realizowaniu pełnego potencjału twojego specjalnego wydarzenia.

3. Kelnerzy

Obsługa bufetowa jest popularna wśród wielu klientów. Pozwala zaoszczędzić pieniądze i jest bardziej odpowiedni dla wielu wydarzeń. Ale są też okazje, gdzie kelnerzy mogą być lepszym wyborem - i dla tych wydarzeń, ważne jest, aby znaleźć firmę cateringową, która spełnia najwyższe oczekiwania. Jeśli kelnerzy nie pracują na super profesjonalnym poziomie, może to wpłynąć na Twoje wydarzenie w bardzo negatywny sposób. Kiedy jest zrobione dobrze, jednak, kelnerzy mogą naprawdę podnieść każdą formalną okazję.

4. Dostawa

Czasami zdarzają się wydarzenia, w których tak naprawdę nie chcesz lub nie potrzebujesz pracowników gastronomii na miejscu. W takich przypadkach, o jedzenie i napoje dostarczone może być bardzo ekonomiczne i rozsądne rozwiązanie. Większość firm cateringowych obejmuje dostawę ze wszystkimi swoimi menu bufetowymi, ale będziesz chciał się upewnić, że struktury opłat są jasne, gdy szukasz usług dostawy z firmy cateringowej.

5. Rozrywka

Jeśli organizujesz imprezę dla dzieci lub inne wydarzenie, w którym potrzebna jest rozrywka, możesz założyć, że będziesz musiał zatrudnić innego wykonawcę dla tych usług. Wiele firm cateringowych współpracuje z dostawcami rozrywki, jednak i może zapewnić dobre, niedrogie, profesjonalne opcje. Przykłady obejmują magików, klaunów i disc jockeys.

Znalezienie firmy cateringowej z pełnym zakresem usług

Nie każda firma cateringowa oferuje wymienione tu usługi, co nie oznacza, że są one w jakikolwiek sposób gorsze. Niektóre firmy cateringowe robią pewne rzeczy szczególnie dobrze i decydują się "trzymać" tych rzeczy, zamiast oferować inne usługi. Ale faktem jest, że imprezy cateringowe w XXI wieku często wymagają większej elastyczności i wszechstronności. Jeśli szukasz firmy cateringowej, która zapewnia któryś z wymienionych tu dodatków, upewnij się, że postawisz na taką, która ma fantastyczną reputację w społeczności, popartą niezmiennie wysokimi ocenami od byłych klientów.

Top