• 17 czerwca 2024

Życie w mieście stało się synonimem posiłków z dostawą do domu. Jedzenie poza domem nie musi być synonimem fast foodów i tłustego jedzenia. To świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i zdrowe odżywianie przy zachowaniu szczupłej sylwetki. Dowiedz się, co musisz wiedzieć, wybierając dietę pudełkową.

Na co zwrócic uwage wybierając dietę?

Popularny catering dietetyczny rozwiązuje wiele problemów, które mogą demotywować osoby stosujące rygorystyczne diety. Profesjonalni kucharze przygotowują posiłki i dostarczają je do Ciebie w odpowiednich porcjach i składzie. Kluczem do uzyskania najlepszego fit cateringu jest wybór odpowiedniego menu.

Rozważ te czynniki przy wyborze firmy oferującej catering dietetyczny:

 • Stan zdrowia - Na przykład obecność lub brak chorób dietozależnych, takich jak cukrzyca, miażdżyca, zaburzenia trawienia.
 • Istnieje wiele opcji menu, które można dostosować do preferencji dietetycznych, w tym wegetariańskich i wegańskich.
 • Alergie - Wyeliminowanie z diety wszystkich alergenów to najlepszy sposób na uniknięcie problemów zdrowotnych.
 • Styl życia - Przy wyborze menu należy kierować się liczbą kalorii i składem potraw.
 • Konkretny cel - np. utrata wagi, przyrost masy ciała lub rekonwalescencja po chorobie.

Przykłady diet pudełkowych

Cateringi dietetyczne oferują zdrową żywność w formie przystępnych cenowo diet pudełkowych, które są dopasowane do Twoich potrzeb.

Dieta wege

W żywieniu bezmięsnym kluczowa jest różnorodność. W diecie Vege, która skupia się na daniach z produktów roślinnych, jest jej pod dostatkiem. Inspiracją są różnorodne kuchnie z całego świata, które tworzą kolorowe i pyszne dania. Nasi szefowie kuchni codziennie kreują nowe smaki z lokalnych owoców i warzyw.

Dieta carbo

Jest to sposób odżywiania odpowiedni dla sportowców i osób regularnie trenujących. Po konsultacji z dietetykiem, ten rodzaj diety może być modyfikowany. Dietę tę można dostosować do najbardziej wymagających dyscyplin sportowych ze względu na większą ilość kalorii i różnorodność posiłków. Białka są odpowiedzialne za budowę mięśni i ich naprawę.

Dieta na czczo

Przeznaczona jest dla osób, które pragną oczyścić swój organizm. Posiłki składają się głównie z owoców i warzyw, które pomagają w detoksykacji i pozbyciu się nadmiaru tłuszczu.

Dieta low-carb

Nadmierne spożycie węglowodanów może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Dla osób, które chcą ograniczyć spożycie cukru, polecamy dietę Low Carb. Została ona stworzona przez dietetyków, aby pomóc osobom, które zmagają się z insulinoopornością i schudnąć.

Catering dietetyczny

Jaki powinien być dobry catering dietetyczny?

Często mówi się, że catering dietetyczny może być lepszą alternatywą dla jedzenia na mieście. To prawda. Należy jednak pamiętać, że menu musi być nowe i dopasowane do potrzeb organizmu.

Zdrowe odżywianie jest możliwe przy diecie pudełkowej.

Owoce i warzywa powinny być podstawą każdego posiłku. Nie powinny być dodatkiem do diety. Pełne ziarna i wartościowe oleje nie powinny być pomijane w jadłospisie. Nie daj się zwieść niskiej cenie. Bardzo tani catering dietetyczny nie zawsze jest dobrym wyborem. Zdrowa żywność jest droga, ale wysokiej jakości jedzenie jest warte dodatkowego wydatku.

Dietetyk powinien ułożyć Twoją dietę pudełkową.

Możesz mieć pewność, że Twoje posiłki będą zbilansowane. Powinno być urozmaicone, zaspokajać Twoje potrzeby energetyczne, dostarczać wszystkich składników w odpowiednich ilościach i przyswajalnej formie. Najlepszy jest catering, który obejmuje posiłki przez cały dzień.

Indywidualne dostosowanie diety to podstawa

Każdy człowiek jest wyjątkowy. Każdy z nas ma inne preferencje żywieniowe i potrzeby żywieniowe. Dlatego dieta pudełkowa musi uwzględniać indywidualne potrzeby. W usłudze dostawy do domu znajdą Państwo różnorodne jadłospisy.

 • wegetariańskie,
 • wegańskie,
 • bezglutenowe,
 • bez laktozy,
 • dla sportowców
 • z niskim indeksem glikemicznym
 • i wiele więcej

Możesz również wyeliminować dodatkowe produkty dostosowując dietę

Jesteś weganinem, który unika glutenu? Masz awersję do spożywania orzechów w swoich wegetariańskich posiłkach? Nie musisz iść na kompromis, wybierając catering dietetyczny. Nie ma jednej uniwersalnej zdrowej diety. Wykwalifikowany dietetyk będzie w stanie zbilansować każde menu zgodnie z tą wiedzą. Zanim złożysz zamówienie, upewnij się, że możesz również wyeliminować niektóre produkty.

O czym najlepiej pamiętać?

Dobre firmy cateringowe zapewniają, że Twoje jedzenie będzie świeże każdego dnia. W miarę możliwości szukaj firm lokalnych. Dieta pudełkowa powinna dobrze smakować. Warto zamówić dzień próbny.

Top